Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 28
· Najnowszy użytkownik: Rose97

Najbliższa zbiórka

5.12.2013 r. godz. 17.00, obelisk przed Urzędem Miasta
6.12.2013 r. godz. 17.00, pkt. Bob

Najbliższe wydarzenie


5.12.2013 r. 146 rocznica urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego
13-15.12.2013 r. Świąteczne Zgrupowanie Szkoleniowe POW w Ostrówku pod Warszawą
15.12.2013 r. Centralna Wigilia POW
20.12.2013 r. godz. 17.00 Wigilia Oddziału POW Ełk
21.12.2013 r. Świąteczny Marsz POW w Ełku

Pieśni

Polecane StronyLogowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

31/08/2013 20:16
1 września, niedziela, zapraszam ochotników na uroczystości, zbiórka o godz. 17.45 przed Katedrą.

13/08/2013 18:11
Zbiórka w czwartek 15.08 o godz. 11.30 przed Katedrą!

16/06/2013 17:26
Konieczna rejestracja!

16/06/2013 17:19
Z dniem dzisiejszym ruszyło forum główne :-) Zapraszamy - Zespół administracyjny

14/06/2013 20:03
Pozostał tydzień do zgłoszeń na Letni Obóz Szkoleniowy POW!!!

24/05/2013 23:14

16/05/2013 12:25
Zapowiada sie ciekawie... https://www.faceb...mp;theater

14/05/2013 17:47
Serdecznie zapraszam kadrowiczów do rozmowy na forum.

10/05/2013 23:29
Warto by wziac udzial. https://www.faceb...mp;theater

06/05/2013 22:32
Dobra robota Wink Gratulacje!!!

Powitanie

Zaproszenie!

ROZKAZ NR 43/2013

Żołnierze!
Przed nami dzień 5 grudnia, dzień w którym 146 lat temu przyszedł na świat Wskrzesiciel i Budowniczy Państwa Polskiego Pierwszy Marszałek Polski Józef Piłsudski. (…) „wyszedł z podziemi historii, z grobów, z przeszłości. Był ciężki marzeniami wieszczów, mglisty rojeniami poetów, obciążony męczeństwem pokoleń. (...) Ciągnął za sobą przeszłość, jak płaszcz ogromny na całą Polskę”. Był więc przepowiedzianym przez wieszczów, długo wyczekiwanym i wymodlonym przez zniewolony naród Mężem Opatrznościowym, który następnie czynem zbrojnym zbudził Polskę do Niepodległości. Potwierdzi to sam, już w Niepodległej Polsce, mówiąc: „Gdyby nie ja, rzecz wątpliwa, czy powstałaby Polska! A gdyby powstała, czy utrzymałaby się przy życiu? Ja wiem, com dla Polski uczynił”.
Czytaj WIĘCEJ!

Dołącz do nas!

Nasz Patron odnaleziony!!!W dniu 22 sierpnia 2013 r. w Centrum Edukacyjnym IPN na konferencji prasowej Prezes IPN dr Łukasz Kamiński i Rektor Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego JM prof. Andrzej Ciechanowicz odczytali dziewięć nazwisk ofiar terroru komunistycznego, zidentyfikowanych w wyniku prac ekshumacyjnych i identyfikacyjnych prowadzonych w kwaterze „Ł” na Wojskowym Cmentarzu na Powązkach w Warszawie. Na przedstawionej liście odnalezionych, ku naszej wielkiej radości znalazł się również Patron Oddziału POW Ełk mjr Zygmunt Szendzielarz „Łupaszko”. Na tę wiadomość czekaliśmy ponad 62 lata. Nie udało się komunistom zatrzeć śladów zbrodni oraz zniszczyć pamięci o majorze „Łupaszce”. Panie majorze- zwyciężyłeś!!! Prezes IPN Łukasz Kamiński, prof. Andrzej Ciechanowicz, sekretarz ROPWiM Andrzej Kunert i prof. Krzysztof Szwagrzyk wręczyli rodzinom zamordowanych bohaterów walki o niepodległą Polskę świadectwa identyfikacyjne. Takie świadectwo otrzymała narzeczona Pana majora, bohaterska sanitariuszka 5 Wileńskiej Brygady AK Pani Lidia Lwow. Czekamy teraz na godny pogrzeb mjr „Łupaszki” z najwyższymi honorami. Panie majorze- przyjedziemy!!! Czytaj więcej!

1 WRZEŚNIA w Ełku

Oficjalne obchody 74 rocznicy agresji Niemiec na Polskę w Ełku rozpoczęły się o godz. 18.00 Mszą Świętą w Katedrze Św. Wojciecha. Swoją obecność licznie zaznaczyli przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, szkół, harcerze, strzelcy oraz żołnierze Polskiej Organizacji Wojskowej. Licznie wystawione były też poczty sztandarowe. Głównym celebransem Mszy był ks. prałat Zygmunt Sędziak, który w swoim obszernym kazaniu oprócz przytoczenia aspektów historycznych uroczystości, poruszył kwestie odpowiedzialności za Ojczyznę i pielęgnowanie jej kultury, który spoczywa na każdym świadomym obywatelu naszego państwa. Następnie, w asyście Orkiestry Dętej OSP, nastąpił przemarsz z Katedry pod pomnik Bohaterskim Żołnierzom Września. Tam odbył się apel poległych, miały miejsce okolicznościowe przemówienia, warta honorowa i ceremonia złożenia kwiatów. CZYTAJ WIĘCEJ!

ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO 2013 - EŁK

Nogi jeszcze po Kadrówce nie zdążyły porządnie odpocząć, a już na powrót trzeba było przyodziewać się w mundur, ciężkie buty i stawać na baczność. 15 sierpnia 2013r. ełccy Peowiacy wzięli udział w Święcie Wojska Polskiego. Trzeba przyznać, że tegoroczne obchody były w Ełku dość bogate. Rozpoczęły się Mszą Świętą w Katedrze św. Wojciecha, na czas której Polska Organizacja Wojskowa wystawiła swój sztandar. Kolejno odbył się przemarsz ulicami Ełku pod obelisk Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie miał miejsce okolicznościowe przemówienia, apel pamięci i ceremonia złożenia kwiatów. Uroczystość uświetniła obecność Miejskiej Orkiestry Dętej OSP. Po części oficjalnej, na ełckiej promenadzie odbył się piknik wojskowy. Fotorelacja.Czytaj WIĘCEJ

Autorka relacji: sierż. POW Natalia Mazur

SPRAWDZIAN PRZED STULECIEM CZYNU NIEPODLEGŁOŚCIOWEGO - KADRÓWKA 2013

Kadrówka 2013 przeszła już do historii. Pozostały piękne wspomnienia, złocista opalenizna i obolałe stopy. Nie mniej jednak humory dopisują i już zaczynamy odkreślać dni i trenować do tej następnej, w 100 lecie czynu niepodległościowego, która będzie dla nas wszystkich wielkim wydarzeniem. Ale zanim 6 sierpnia 2014r. staniemy na krakowskich Oleandrach, to warto rzucić też okiem na to, co działo się na tegorocznej Kadrówce :-) Wszak każda Kadrówka jest inna i każdorazowo można z uczestnictwa w niej wyciągnąć coś innego. Z drugiej strony każdej niezmiennie towarzyszy pewien specyficzny czar oraz przygoda wychodząca naprzeciw. Tak też było i tym razem.
Jako autor tego artykułu, jestem zdania, że nie ma sensu po raz kolejny wchodzić w kwestie organizacyjne marszu, które już były poruszane przy okazji poprzednich lat. Nie tak znamiennym jest też przytaczanie całego harmonogramu, który każdy z Was może przejrzeć sobie TU. Natomiast ważnym jest, by w dwóch słowach wspomnieć o faktach dotyczących POW na tegorocznej Kadrówce oraz o tym, co było jej esencją, czyli w tym roku o... honorach, pogodzie i niebywale pozytywnej atmosferze, która wytworzyła się w III plutonie dowodzonym przez kadrę Polskiej Organizacji Wojskowej.

Czytaj WIĘCEJ

POZNAJ SAMEGO SIEBIE - Antyterrorystyczny System Walki Wręcz

„Psychika, fizyka, ból i technika”* – cztery następujące po sobie, nierozerwalne elementy treningu, który został zaserwowany w ubiegły weekend (31 maja – 2 czerwca 2013r.) żołnierzom Polskiej Organizacji Wojskowej. Nie było miejsca na dekoncentrację i niezdecydowanie, nie było czasu na narzekania i rozczulanie się nad mnożącymi się siniakami, a to wszystko za sprawą Antyterrorystycznego Systemu Walki Wręcz i jego twórcy, wielkiego pasjonata oraz nieprzeciętnego eksperta sztuk walki, aż wreszcie instruktora Peowiaków – Grzegorza Krauze .Czytaj WIĘCEJ

Poznaj swoje słabości!

EŁCKI TYDZIEŃ OBYWATELSKI

EŁCKI TYDZIEŃ OBYWATELSKI
W dniach 10-12 maja 2013 r. żołnierze z Oddziału Ełk Polskiej Organizacji Wojskowej podobnie jak w ubiegłych latach uczestniczyli w przygotowaniu przedsięwzięć w ramach Ełckiego Tygodnia Obywatelskiego. Piątkowy wieczór poświęciliśmy na przeprowadzenie otwartych warsztatów z survivalu, które odbyły się na terenie Centrum Edukacji Ekologicznej. Zajęcia poprowadzone przez kpr. Miłosza Jembrzyckiego cieszyły się zainteresowaniem nie tylko wśród zebranych żołnierzy, ale również przyciągnęły uwagę zebranych mieszkańców miasta. Zwieńczeniem dnia było wspólne ognisko podczas którego nie tylko piekliśmy kiełbaski, lecz także mieliśmy możliwość zagrania na bębnach.
Sobotnią pracę rozpoczęliśmy o 16:00. Polegała ona na załadowaniu, rozładowaniu i rozstawieniu namiotów, parkietu oraz wszelkich dekoracji na potrzeby miejskiej potańcówki w Parku Solidarności (dawniej Królowej Luizy). Pomimo niesprzyjającej pogody wszystko poszło sprawnie i bez większych problemów. Po zakończeniu imprezy złożyliśmy i pochowaliśmy sprzęt według otrzymanych wcześniej instrukcji.
Niedziele rozpoczęliśmy od udziały w porannej Mszy Świętej w 78 rocznicę śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego w Katedrze p.w. Świętego Wojciecha. Następnie przemaszerowaliśmy do Parku Solidarności, gdzie we współpracy z Ełckim Stowarzyszeniem Studentów i Absolwentów ESSA oraz Ełckim Centrum Organizacji Pozarządowych przygotowaliśmy pod względem logistycznym Ełcką Majówkę Pozarządową. W międzyczasie delegacja Oddziału złożyła kwiaty pod Obeliskiem Marszałka Piłsudskiego. Wracając do Majówki, jak co roku nasza Organizacja miała możliwość aktywnego udziału w tym wydarzeniu i promocji swojej działalności. Tak jak wiele innych instytucji rozstawiliśmy nasze stoisko, na którym prezentowaliśmy mieszkańcom nasz sprzęt i wyposażenie oraz opowiadaliśmy o działalności Polskiej Organizacji Wojskowej. Nie brakowało osób zainteresowanych naszą służbą oraz takich, którzy zadawali trudne pytania. Podczas imprezy odbyły się gry i zabawy, koncerty, konkursy z nagrodami, w których również wzięliśmy udział. Drużna POW w składzie: kpr. Miłosz Jembrzycki, kpr. Karol Ostrowski, st. szer. Łukasz Andziak, st. szer. Michał Jaszczurowski oraz szer. Jakub Bałdyga zajęła I miejsce w grze terenowej. Natomiast w turnieju piłkarzyków I miejsce zajęli szer. Maciej Gorlo i żoł. Kamil Dobrzyński. Po zakończeniu imprezy tak jak poprzedniego dnia złożyliśmy sprzęt i udaliśmy się zmęczeni, ale dumni z dobrze wykonanej pracy do domu.


szer. Kinga Jasińska

Zaproszenie na mszę ŚW.

Uroczystości 2 i 3 Maja

MAJOWE ŚWIĘTOWANIE W EŁKU
Jak co roku w dniach 2-3 maja ełccy peowiacy pomagali Urzędowi Miasta Ełk i Ełckiemu Centrum Kultury w organizacji i zabezpieczania obchodów w naszym mieście. W Dzień Flagi Państwowej o godzinie 10:00 zjawiliśmy się pod Urzędem Miasta. W pierwszej kolejności pomogliśmy przy rozstawieniu namiotu i pomocy przedstawicielowi WKU. Od godziny 11:00 zajęliśmy się zabezpieczaniem sceny, z której Prezydent Miasta Ełku Pan Tomasz Andrukiewicz rozdawał mieszkańcom miasta flagi Ełku i Polski. Całe przedsięwzięcie odbyło się bez problemów. Na zakończenie Pan Prezydent wręczył flagi również nam. W dalszej kolejności pomogliśmy zbierać wszystkie namioty i mogliśmy udać się do swoich domów.
W rocznicę uchwalenia Konstytucji Trzeciomajowej, dzień zaczęliśmy od próby pokazu musztry paradnej z flagami pod okiem pana Zbigniewa Czaleja– reżysera przedstawienia pt. „Kochamy symbole narodowe”. W widowisku brało udział 16 żołnierzy POW. Po przygotowaniu pokazu udaliśmy się na plac przed Katedrą Św. Wojciecha, gdzie dołączyliśmy do reszty Oddziału. Po Mszy Świętej uczestniczyliśmy w pochodzie, podczas którego nieśliśmy sześciometrową flagę państwową. Następnie złożyliśmy kwiaty pod pomnikiem "Poległym za wolną i niezawisłą Polskę", a ponadto dwóch naszych żołnierzy odbierało kwiaty i wiązanki od przedstawicieli władz, instytucji oraz organizacji. Po oficjalnej części obchodów pluton udał się na promenadę, gdzie wzięliśmy udział w przedstawieniu patriotycznym dla ełczan, a następnie wspólnie rozłożyliśmy ogromną flagę, przy której zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie. Za włożoną pracę w przygotowania obchodów zostaliśmy wynagrodzeni biletami do kina i otrzymaliśmy podziękowania za naszą pracę.
Dziękujemy, że mogliśmy pomóc przy organizacji obchodów świąt majowych w Ełku i liczymy na dalsze zaproszenia i chęć współpracy.


Komendant Oddziału POW Ełk

kpr. Miłosz JEMBRZYCKI
Wygenerowano w sekund: 0.12
466,879 Unikalnych wizyt